A munkaterület átadásával megkezdődött a Budapest és Esztergom közötti 53 kilométeres vasúti vonalszakasz átfogó korszerűsítése az Új Széchenyi Terv forrásaiból. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. által elsőként megindított beruházásban a Piliscsaba – Esztergom vonalszakaszon, mintegy 33 kilométeren újítják fel a vasúti pályát 2013 nyaráig. Pilisvörösvár és Piliscsaba között két kilométer hosszban a vonatok megállás nélküli kikerülését lehetővé tevő kétvágányú szakasz épül a jövő év végéig. A mintegy 20 milliárd forintos fejlesztéssel a vonatok tíz perccel gyorsabban tehetik meg a Pilisvörösvár és Esztergom közötti utat.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. eredményt hirdetett az M15 autóút, M1-Rajka (szlovák-magyar határ) közötti szakasz kapacitásbővítésének előkészítésére kiírt közbeszerzési eljáráson.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. eredményt hirdetett az M85-M86 gyorsforgalmi út Csorna elkerülő I. ütemének megtervezésére kiírt közbeszerzési eljáráson. A fejlesztés az Új Széchenyi Terv részeként valósul meg.
M15 Levél-Rajka
Az M15 autópálya első ütemének a kiépítése 1996 második negyedévében kezdődött meg az M1 autópálya koncessziós szakaszán is alkalmazott megvalósításban, de a kölcsönt folyósító bankok a pénzkifizetéseket az év végén leállították, és az 1997 év végére tervezett befejezés meghiúsult. Az autópálya megépíttetése, üzemeltetése és fenntartása az Első Magyar Koncessziós Autópálya Rt. (ELMKA) feladata volt a magyar állammal kötött koncessziós szerződés keretében.
A hosszas, pénzügyi feltételek biztosításáról folyó tárgyalásokat követően az építés a több, mint 50%-os készültségi fokáról folytatódott 1997 év második felében és 1998 nyarára be is fejeződött. Az M15 autópálya forgalomba helyzése 1998. június 23-án történt meg, első ütemben a baloldali félpályán.
M15 autóút az M1 autópályától a magyar-szlovák országhatárig irányonként egy forgalmi sávval és egyoldali leállósávval épült ki.